Badania szczelności dachów

W Roofcor kompleksowo zajmujemy się wykrywaniem nieszczelności dachów płaskich. Nasze działania oparte są na szerokim inżynierskim i dekarskim doświadczeniu, a wspierane zastosowaniem najnowocześniejszej technologii. W zależności od charakteru zlecenia, typu pokrycia dachowego, konstrukcji obiektu, warunków, w jakich prowadzimy badania czy indywidualnych potrzeb zamawiającego, wybieramy odpowiednią metodę badania. Dzięki stosowaniu tzw. metod nieniszczących pomiaru szczelności dachów jesteśmy w stanie wykonywać naszą pracę szybko i bez negatywnego wpływu na użytkowanie budynku, jednocześnie likwidując ryzyka znane z tradycyjnych pomiarów szczelności. Wykrycie nieszczelności w pokryciu dachowym na wczesnym etapie pozwala ograniczyć koszty remontowe. Dzięki bezinwazyjnym metodom firmy Roofcor możesz w krótkim czasie uzyskać szczegółową i precyzyjną informację na temat stanu Twojego dachu.
badanie szczelności dachu

Na czym polega badanie szczelności dachu?

Badanie szczelności dachu polega na inspekcji każdego centymetra kwadratowego powierzchni Twojego dachu, używając zaawansowanych technik pomiarowych, które pozwolą nam zlokalizować wszelkie słabe punkty Twojego poszycia. Co ważne, zlokalizujemy nie tylko punkty odpowiedzialne za aktualne przecieki, ale również te, które zaczną stanowić problem w niedalekiej przyszłości. Wybór konkretnej metody uzależniamy od wizji lokalnej i specyfiki danego poszycia. Specjalizujemy się w próbach szczelności dachu płaskiego na potrzeby generalnych wykonawców, deweloperów, inspektorów i innych podmiotów działających na rynku nieruchomości. Pomiar szczelności budynku w wykonaniu ekspertów Roofcor daje pewność, że żadna szczelina nie umknie naszej uwadze.

Dlaczego warto wdrożyć procedury weryfikacji szczelności dachu w swoim budynku?

Szczelny dach to warunek użytkowania budynku bez zakłóceń i bezpieczeństwa całej konstrukcji. Badania szczelności dachów dostarczają informacji o aktualnym stanie poszycia i miejscach wymagających naprawy. Zaniedbania w zakresie kontroli szczelności połaci dachowej skutkują bardzo poważnymi konsekwencjami. Gromadzenie się wilgoci pod warstwą papy czy membrany prowadzi do wielu negatywnych konsekwencji dla użytkownika obiektu. Poczynając od zwiększonych kosztów chłodzenia i ogrzewania budynku z uwagi na przemoczenie termoizolacji, przez zagrożenie dla ciągłości Twoich operacji we wnętrzu, na kosztownych remontach i wymianach połaci kończąc. Szczelność dachu jest zatem kluczowa dla Twojego działalności w budynku.

Pomiar szczelności budynku – kiedy warto skorzystać z naszych usług?

Bezinwazyjna diagnostyka dachów w ramach oferty Roofcor to niezastąpiona usługa dla wszystkich budynków przemysłowych, osiedli deweloperskich oraz nieruchomości prywatnych. Dość oczywistym bodźcem do skorzystania z naszych usług staje się ustalenie źródła przecieku, jeśli taki zidentyfikowałeś we wnętrzu budynku. Prawdopodobnie nawet udałeś się na dach, żeby znaleźć uszkodzenie w izolacji, którym woda dostaje się do środka, ale okazało się, że gołym okiem nie jesteś w stanie nic znaleźć. To bardzo częsty scenariusz, który kończy się telefonem do nas. Wkrótce potem pojawiamy się na Twoim dachu z odpowiednim sprzętem i w ciągu kilku godzin znajdujemy uszkodzenie, którego efekt zauważyłeś we wnętrzu budynku, oraz wiele więcej defektów, których istnienie wkrótce doprowadziłoby do kolejnych przecieków do wnętrza budynku.
Równie często jako Roofcor pomagamy przyszłym nabywcom nieruchomości w weryfikacji stanu technicznego dachu budynku, którym są zainteresowani. Dzięki nam zyskujecie kolejny argument w negocjacjach, gdy tylko wykryjemy jakieś nieprawidłowości i umożliwiamy Wam podjęcie bardziej świadomej decyzji o zakupie. Co bardzo nas cieszy, spotykamy coraz więcej świadomych inwestorów i generalnych wykonawców, którzy zapraszają nas do współpracy przed odbiorem budynku. Proszą nas wówczas o potwierdzenie szczelności dachu i dzięki temu zabezpieczenie interesów obu stron. Nasza pomoc pozwala im uniknąć późniejszych problemów z naprawami gwarancyjnymi i podnosi satysfakcje obu stron ze współpracy. Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Reprezentujesz Generalnego Wykonawcę? Sprawdź, w czym może pomóc Ci badanie szczelności dachu

Wykonałeś kawał świetnej roboty, organizując cały proces budowlany tak, by spełnić nie tylko wysokie oczekiwania Inwestora, ale i zrealizować cele Twoje i Twojego pracodawcy. Mimo najlepszej organizacji prac, świetnego doboru podwykonawców i szczegółowej kontroli jakości ich działań, trudno jest niestety uniknąć błędów w wykonaniu izolacji dachu. Doskonale wiesz, że wystarczą skoki napięcia w trakcie zgrzewania membrany czy zmieniająca się pogoda, żeby znacząco pogorszyć jakoś zgrzewów, pomijając już nawet oczywistą możliwość błędu ludzkiego.
Jakby tego było mało, pewnie do ostatniego dnia przed odbiorem po Twoim dachu biegają firmy instalacyjne, próbujące dotrzymać oczekiwanych od nich terminów, niestety nie zważając przy tym szczególnie na uszkodzenia membrany, do których prowadzi ich niefrasobliwość. Wielokrotnie znajdowaliśmy poprzebijane kołkami membrany, pocięte nożami lub szlifierką przy docinaniu obróbek kanałów wentylacyjnych, a nawet rozerwania powstałe wskutek przesuwania ciężkich elementów po miękkim i delikatnym poszyciu dachu. Niestety świadomość tych zagrożeń nie wystarczy, trudno bowiem bez odpowiedniego sprzętu i specjalistów odnaleźć te uszkodzenia, zanim zaczną sprawiać problemy. Szczęśliwie z naszą pomocą unikniesz problemów, jakie powyższe czynniki mogą generować.
Próba szczelności dachu płaskiego pozwoli nam znaleźć uszkodzenia i wskazać sposób ich naprawy. Unikniesz dzięki temu uciążliwych napraw gwarancyjnych, zadbasz także o profesjonalny wizerunek siebie i Twojej firmy w oczach inwestora, zlecając kontrolę jakości dachu zewnętrznym ekspertom. Unikniesz kosztów naprawy zalanych pomieszczeń, uszkodzonych materiałów i produktów inwestora składowanych wewnątrz obiektu, a nawet uszkodzeń jego maszyn i linii produkcyjnej, do których może doprowadzić dostająca się do wnętrza woda. Przy tym wszystkim najważniejsze, że sprawdzenie szczelności dachu w wykonaniu Roofcor po prostu zaoszczędzi Twój czas i nerwy, które musiałbyś poświęcać na rozwiązywanie tych problemów, gdyby zdążyły się pojawić na Twojej budowie.

Próba szczelności dachu płaskiego – kiedy najlepiej wykonać badanie

Sugerujemy, aby próba szczelności dachu płaskiego została przeprowadzona po zakończeniu prac budowlanych, najlepiej tuż przed odbiorem budynku z inwestorem lub przed rozpoczęciem montażu linii technologicznej zakładu. Posiadanie raportu z badania szczelności dachów wzmacnia profesjonalny wizerunek wykonawcy i pozwala uniknąć uciążliwych napraw serwisowych w trakcie okresu gwarancyjnego. Dzięki nam będziesz mógł udowodnić inwestorowi, że podjąłeś wszelkie kroki dla osiągnięcia maksymalnej jakości technicznej oddanego budynku.

Oferta Roofcor dla inspektorów nadzoru inwestorskiego

Bezinwazyjna diagnostyka dachów dla inspektorów nadzoru inwestorskiego pozwala w najwyższym stopniu zadbać o interesy inwestora, jednocześnie wyręczając Cię w trudnym i żmudnym procesie odbioru dachu bez odpowiedniego sprzętu. Wizualna ocena poszycia nigdy nie da takiej pewności co do jego szczelności jak nasze badania, gdyż wiele z uszkodzeń jest niewidocznych dla nieuzbrojonego ludzkiego oka. Po zakończonym badaniu otrzymasz od nas raport wskazujący uszkodzenia, a następnie, po dokonaniu napraw, ten potwierdzający gotowość poszycia dachowego do sprostania wymaganiom użytkowym.
Roofcor pomaga udowodnić szczelność dachu i wyeliminować podejrzenia o istnieniu wad na jego powierzchni. Dopiero nasze badanie szczelności dachu dostarcza pożądany poziom kontroli poszycia i pozwala Ci wykonywać Twoją pracę jeszcze skuteczniej, co z pewnością doceni Inwestor.

Wykrywanie nieszczelności pokryć dachowych dla inwestorów i zarządców nieruchomości

Niezależnie od tego, czy budujesz fabryki, w których prowadzisz zaawansowaną produkcję, jesteś deweloperem powierzchni magazynowych, biurowych czy mieszkaniowych, lub może po prostu budujesz dom dla siebie i swojej rodziny, z pewnością zależy Ci na bezawaryjnym użytkowaniu Twojego nowego obiektu, W końcu kluczem do Twojego sukcesu jest ciągłość produkcji, maksymalizacja zadowolenia klienta i osiągnięcie jak najwyższego zwrotu z inwestycji. Woda dostająca się do Twojego budynku przez nieszczelny dach może skutecznie przeszkodzić Ci w osiągnięciu tych celów. Pomyśl tylko, ile będzie kosztował dzień wstrzymanej produkcji, jeśli dojdzie do uszkodzenia któregoś z urządzeń na linii produkcyjnej, albo jakich problemów i nieprzyjemności dostarczy Ci zalanie składowanych przez Twojego klienta materiałów lub produktów, nie wspominając o awanturze, jaką wywoła woda cieknąca do wnętrza mieszkania kupionego za oszczędności życia Twojego klienta.
Te wszystkie sytuacje wygenerują również koszty konieczne do odtworzenia zniszczeń, przy czym naprawa relacji z Twoimi klientami będzie znacznie trudniejsza, niż po prostu remont zalanych pomieszczeń. Na szczęście Roofcor może Ci pomóc uniknąć tych sytuacji. Skorzystanie z naszych usług, takich jak pomiar szczelności dachu, przekłada się na bezproblemowe użytkowanie w długim terminie i pozwala Ci skupić się na realizacji kolejnych inwestycji. Zlokalizujemy dla Ciebie uszkodzenia dachu i wskażemy sposób naprawy, co będzie stanowiło podstawę do wszczęcia procedur gwarancyjnych u wykonawcy. Co więcej, próba szczelności dachu płaskiego dla inwestorów staje się również skuteczną metodą optymalizacji energetycznej. Dostająca się do warstw dachowych woda znacząco bowiem pogarsza parametry izolacyjne dachu, zwiększając jednocześnie koszty chłodzenia i ogrzewania budynku. Nie zapominaj również, że wszelkie prace serwisowe lub modernizacyjne, jakie prowadzisz na dachu, również stanowią poważne zagrożenie dla jego szczelności. Wielokrotnie znajdowaliśmy poprzebijaną membranę na dachach, na których inwestorzy zdecydowali się na montaż paneli fotowoltaicznych lub wymianę urządzeń technicznych. Pamiętaj, by po zakończeniu takich prac dokonać dokładnej inspekcji dachu, byś nie został sam z tym problemem. Zapraszamy do kontaktu, gdy tylko będziesz potrzebował naszego wsparcia lub konsultacji.

Badanie szczelności dachu – jakie metody wykorzystujemy w naszej pracy?

Jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność. Wykrywanie nieszczelności dachów płaskich realizujemy różnymi metodami, które uwzględniają specyficzne warunki istniejące w danej nieruchomości. Wśród metod, jakie wykorzystujemy przy badaniu szczelności dachu, znajdują się:

  • metoda elektrooporowa,
  • metoda impedancji elektrycznej,
  • próby dymowe,
  • próby z wykorzystaniem uraniny.

Wybór sposobu działania ekspertów Roofcor będzie możliwy po przedstawieniu nam zakresu zlecenia, udostępnieniu posiadanej dokumentacji obiektu i przeprowadzeniu wizji lokalnej.

Badanie szczelności dachu cena – ile kosztuje nasza usługa?

Dla usługi, jaką jest badanie szczelności dachu, cena stanowi wypadkową kilku czynników, ustalanych w drodze indywidualnych negocjacji z klientem. Wpływ na cenę usługi badania szczelności dachu ma m.in. zakres prac, wielkość obiektu, lokalizacja inwestycji, stopień zniszczenia poszycia i ewentualna konieczność przeprowadzenia dodatkowych czynności kontrolnych. Niezależnie jednak od tych wszystkich czynników, badanie szczelności dachu stanowi oszczędność wobec kosztów, jakie będziesz musiał ponieść, gdy pojawią się przecieki.
Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Roofcor. Wspólnie wypracujemy rozwiązanie, które najlepiej odpowie Twoim potrzebom.