Przesłanki do badań

Kiedy warto zlecić nam sprawdzenie Twojego dachu

Pamiętaj, że dach ma naturalną zdolność do akumulacji wilgoci w warstwie termoizolacji. Z tego powodu wilgoć we wnętrzu budynku zobaczysz dopiero, gdy termoizolacja będzie przesiąknięta i nie będzie w stanie wchłonąć więcej wody. Poniżej znajdziesz wskazówki kiedy szczególnie warto przeprowadzić dokładne badanie szczelności Twojego dachu.

roofcor_badanie_szczelności_przed zakupem budynku
Zdjęcie paneli fotowoltaicznych na dachu na którym Roofcor prowadził badania szczelności.

Nowy dach

Gratulujemy ukończenia dachu na Twojej najnowszej inwestycji! Nawet jeśli Twój dach wykonywała bardzo doświadczona firma to trudno uniknąć błędów i nieszczelności w wykonanej izolacji. Na jakość Twojej izolacji mają również wpływ warunki w jakich była wykonywana, zmiany pogody i ilość oraz intensywność prac jakie były na dachu prowadzone. Dokonując napraw przed rozpoczęciem użytkowania obiektu oszczędzasz czas i pieniądze.

Mnogość instalacji

Wśród znajdowanych przez nas uszkodzeń dachów całe mnóstwo pochodzi z powodu niewłaściwego prowadzenia prac instalacyjnych lub konserwacji urządzeń na dachu. Wielokrotnie wykonawcy skupieni są wyłącznie na tempie
i jakości własnych prac nie zwracając przy tym uwagi na stan środowiska, w którym pracują. Prowadzi to do pęknięć, rozdarć lub przetarć izolacji. Pamiętaj by dokonać kontroli dachu przed odbiorem prac.

Fotowoltaika

Właśnie zainstalowałeś instalację fotowoltaiczną na swoim dachu? To wspaniale! Jesteśmy całym sercem za transformacją energetyczną,
ale musimy Ci zdradzić, że monterom rzadko udaje się jej instalacja bez uszkodzenia membrany. Warto naprawić uszkodzenia zanim będziecie musieli wymieniać warstwy dachowe również pod świeżo zainstalowanymi modułami.

roofcor_badanie_szczelności_dachu_kupowany_budynek

Kupujesz lub wynajmujesz budynek

Kupujesz lub wynajmujesz nowy obiekt? Pamiętaj by jeszcze przed finalizacją transakcji dokładnie sprawdzić szczelność izolacji dachu. Pozwoli Ci to wymusić na dotychczasowym właścicielu odpowiednie naprawy lub wynegocjujesz dzięki tej świadomości rabat pokrywający koszty napraw, które i tak musiałbyś wkrótce pokryć z własnej kieszeni.

Modernizacja lub wymiana instalacji

Musimy Ci zdradzić, że jeśli na Twoim dachu właśnie wymieniano lub modernizowano znajdujące się tam instalacje i urządzenia to istnieje duże prawdopodobieństwo, graniczące z pewnością, że znajdziemy tam mechaniczne uszkodzenia izolacji. Przed odbiorem zleconych prac sprawdź koniecznie warstwę izolacji lub zadzwoń po nasze wsparcie.

Człowiek odśnieżający dach przemysłowy - Roofcor

Niewłaściwe odśnieżanie dachów

Wybierając wykonawcę usługi odśnieżania dachów warto postawić na doświadczone przedsiębiorstwa oraz szczegółowo przestrzegać instrukcji odśnieżania dachu dostarczonej przez wykonawcę. W praktyce proces ten jest zwykle bagatelizowany i wielokrotnie udowadnialiśmy, że niewłaściwe odśnieżanie prowadzi do licznych uszkodzeń mechanicznych izolacji. Jeśli masz wątpliwości co do sposobu w jaki wykonano odśnieżanie Twojego dachu to skontaktuj się z nami.